Реєструйся

Заклади освіти мають дотримуватися правил ведення військового обліку


В Україні студенти мають право на відстрочення від мобілізації, призвати їх до лав Збройних сил України можуть лише в окремих випадках. Про це розповів адвокат Андрій Новак.

“Студенти можуть бути мобілізовані тільки за власним бажанням. Є пряма норма, що вони мають право на відстрочку. Якщо вони цим правом скористаються — ок. Не скористаються, не скажуть про право на відстрочку — їх мобілізують. Це стосується студентів бакалаврату, магістратури, аспірантури. Це стосується учнів і студентів закладів професійної технічної освіти”, — розповів Новак.

Основна умова, за словами адвоката, — це має бути або денна, або дуальна форма навчання, а не заочна. 

Журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку
Формат (розмір): 210×297 мм • Обсяг: 60 с.

Як пояснив юрист, щоб отримати відстрочення, треба мати студентський квиток, який буде дійсний на момент вручення повістки.

Новак також попередив, що на період, коли студент закінчив бакалаврат і вступає на магістратуру, у нього є перерва 2-3 місяці між навчанням. У цей час він не вважається студентом, відповідно, його можуть мобілізувати і в нього немає прав для відстрочення.

Також він додав, що університети і будь-які заклади освіти мають право вимагати від студентів військово-облікові документи з актуалізованою інформацією, оскільки це пряма вимога правил ведення військового обліку.

Курс «Військовий облік на підприємстві: документація та взаємодія»
Початок навчання: 20 березеня 2023 • Формат: відеоуроки

Нагадаємо, до ЗСУ призивають насамперед тих, хто вже має досвід участі в бойових діях.

Громадян, які не проходили військову службу, в обов’язковому порядку направляють на навчання, мінімальний термін – один місяць. Далі залежно від складності спеціальності цей термін може бути набагато більшим.

Законодавство також визначає, які категорії громадян не підлягають мобілізації.

Зокрема, на період мобілізації деякі категорії працівників мають право на «бронь» на роботі.

Джерело: ТСН

Військовий облік: методика ведення. Спецвипуск № 2, 2023

Матеріали до теми


Додаткові підстави для відстрочки від мобілізації та звільнення з військової служби: законопроєкт № 10093
У Верховній Раді України 27 вересня 2023 року зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ...
Чи можуть ФОП – платники єдиного податку ІІ і ІІІ груп здійснювати продаж криптовалюти?
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлюються главою 1 розділу XIV Податкового ...
Чи буде продовжено пенсіонеру МВС пенсії за вислугу років, якщо його мобілізовано на військову службу?
ЗАПИТАННЯ Пенсіонера МВС, який одержує пенсію за вислугу років, мобілізовано на військову службу. Чи буде йому продовжено виплату пенсії під ...
За порушення законодавства з питань оформлення трудових відносин передбачено відповідальність
СИТУАЦІЯ До Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці (далі – Міжрегіональне управління) звернулись 2 особи зі скаргою ...