Законність призначення пенсій та соцвиплат пропонують перевірити, — законопроект

Дата публікації: 06.02.2019

У Верховній Раді 30 січня 2019 року зареєстровано урядовий проект Закону України № 9511 «Про верифікацію та моніторинг державних виплат».

Законопроектом передбачено проведення превентивної, поточної та ретроспективної верифікації пенсій, допомог, пільг, субсидій, стипендій, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування. Такі перевірка будуть проводитися з метою перевірки достовірності інформації, яка впливає на визначення права на отримання та розмір державних виплат.

За результатами верифікації формуються рекомендації, які направляються органам, що здійснюють державні виплати, для прийняття рішення про призначення (перерахунку), припинення нарахування або поновлення нарахування державної виплати. Також формуються рекомендації щодо усунення невідповідностей даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, інших базах даних та джерелах інформації.

Після опрацювання рекомендацій Мінфіну щодо припинення державних виплат передбачається вжиття заходів для повернення неправомірно виплачених коштів у добровільному та примусовому порядку.

Окрім того, реалізація Закону сприятиме зменшенню поля для корупції та маніпуляцій у соціальній сфері.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації