Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Записи у трудових книжках педагогів, переведених з безстрокових трудових договорів на строкові: роз’яснення Держпраці

Дата публікації: 14.09.2021

Абзацом 1 підпункту 2 пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 16 січня 2020 року № 463-IX «Про повну загальну середню освіту» установлено, що «набрання чинності цим Законом є підставою для припинення безстрокового трудового договору з педагогічними працівниками державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, яким виплачується пенсія за віком, згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України».

До 1 липня 2020 року керівники таких закладів загальної середньої освіти зобов’язані були припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком, і одночасно укласти з ними трудові договори строком на один рік.

Тобто до 1 липня 2020 року були припинені безстрокові трудові договори із зазначеними педпрацівниками з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік з 1 липня 2020 року по 30 червня 2021 року (не на навчальний 2020/2021 рік).

Щодо записів в трудових книжках про зазначені зміни

Згідно з положеннями абзацу 2 пункту 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58, до трудової книжки вносять відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення.

Зазначених педагогічних працівників не було переведено на іншу роботу. У них тільки змінився безстроковий трудовий договір на строковий.

Внесення записів до трудових книжок про це нормативними документами не передбачено.

Відповідно в трудових книжках зазначених педпрацівників закладу, в якому працює запитувач, не повинні бути будь-які записи про переведення їх з безстрокових трудових договорів на строкові.