Передплати журнал

Заробітна плата вчителям за січень-березень профінансована у повному обсязі


В умовах воєнного стану Уряд здійснює виконання завдання щодо забезпечення необхідним ресурсом місцеві бюджети для виплати заробітної плати вчителям у повному обсязі.

Так, на 2022 рік у державному бюджеті враховано освітню субвенцію 108 млрд грн на виплату заробітної плати вчителям закладів загальної середньої освіти. За даними Державної казначейської служби України, на сьогодні ці видатки профінансовані на 100% від розпису на січень ‒ березень 2022 року (24,8 млрд гривень).

Водночас керівникам органів місцевого самоврядування рекомендовано в межах фонду заробітної плати, передбаченого у кошторисі, самостійно визначати розмір оплати часу простою працівників, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду (посадового окладу).

З огляду на це, питання забезпечення нарахування та виплати заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти вирішують на місцях відповідні органи місцевого самоврядування.

Довідково: Верховна Рада України з метою забезпечення державних гарантій педагогічним працівникам в умовах воєнного стану прийняла Закон України від 15 березня 2022 року № 2126-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану».

Законом встановлено, що працівникам закладів та установ освіти, зокрема тим, які в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні чи окремих її місцевостях були вимушені змінити місце проживання, залишити робоче місце, місце навчання, незалежно від місця їх проживання на час особливого періоду гарантується збереження середнього заробітку та здійснення інших виплат, передбачених законом.

Джерело: Міністерство фінансів України

Матеріали до теми


Додаткові підстави звільнення з військової служби під час воєнного стану: Закон набув чинності
1 жовтня набув чинності Закон України від 20 вересня 2022 року № 2599-IX «Про внесення зміни до статті 26 Закону ...
Додаткова грошова допомога для жителів щойно звільнених територій
З наступного місяця жителі щойно звільнених від окупанта територій отримуватимуть додаткову грошову допомогу в розмірі 2200 грн. Про це повідомила ...