Затверджено перелік професій, яким обов’язково треба мати щеплення від COVID-19 — протокольне рішення від МОЗ


У Міністерстві охорони здоров’я України буде затверджено чіткий перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням від коронавірусної інфекції. До нього включать працівників закладів освіти, працівників центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, а також працівників місцевих державних адміністрацій. 

Відповідне протокольне рішення прийняли 22 вересня на засідання Уряду. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко за результатами засідання Кабміну.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив: «Перші пріоритетні групи, ті, хто вакцинувались на перших етапах кампанії, вже досягнули показників понад 80 охоплення — це медики, військові ЗСУ, структури МВС. Групи з 3 етапу — освітяни та держслужбовці — ще не досягли такого результату охоплення. Ми вважаємо за доцільне прийняти жорстке рішення для убезпечення освітнього процесу та функціонування органів державної влади, особливо в частині надання адміністративних послуг, де відбувається тісний контакт зі споживачами».

За оперативними даними станом на 19 вересня хоча б 1 дозу вакцини від COVID-19 отримали лише 49 працівників сфери освіти, повністю вакциновані — 39 %. При цьому, для прикладу, хоча б однією дозою вакциновано 86 працівників екстренки, 91 складу ЗСУ та 85 сил МВС.

За словами міністра Віктора Ляшка Європейський суд з прав людини у квітні цього року підтвердив положення національного законодавства, що обов’язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах та не суперечить Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Статтею 12 Закону України від 6 квітня 2000 року № 1645-III «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачено, що працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти відповідних інфекційних хвороб. Визначення такого переліку професій належить до повноважень МОЗ.

На сьогодні в Україні наявні понад 11 млн доз різних вакцин від COVID-19. Чим більше людей отримають щеплення, тим менша ймовірність настання червоного рівня епідемічної безпеки в Україні.

Джерело: за матеріалами МОЗ

Матеріали до теми


Заброньовані особи: їх відрядження за кордон в умовах воєнного стану
Ця категорія зазначена в статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а також у пункті 26 Постанови Кабінету ...
Держпраці розробила проєкт розслідування нещасних випадків внаслідок воєнних дій
Державною службою України з питань праці розроблено та надіслано на погодження до Міністерства економіки України проєкт постанови Кабінету Міністрів України ...
Безвісти зниклий мобілізований працівник та виплата середнього заробітку
Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України, на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством ...