...
Реєструйся

Збереження середньої заробітної плати працівникові в разі переведення на нижчеоплачувану роботу


СИТУАЦІЯ

Працівник погоджується на переведення на нижче оплачувану посаду, через те що посада, яку він обіймає, підлягає скороченню. Чи потрібно зберігати працівникові середній заробіток і протягом якого часу?

 

РІШЕННЯ

Так потрібно.

Обов’язок роботодавця встановлений вимогами статті 114 Кодекс законів про працю України, а саме: при переведенні працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу за працівником зберігається його попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення.

Читайте також:Щодо заходів з виконання рішення суду про поновлення працівника на роботі

Для гарантованого забезпечення середнього заробітку протягом двох тижнів з дня переведення не має значення підстава для переведення. Переведення може проводитися на прохання працівника, за висновком медичної установи або ініціативою власника.

Відеороз’яснення: Планується звільнення працівника і прийняття на інше підприємство.

Джерело: Управління Держпраці

Передплата

Матеріали до теми


Як прийняти інтерна на роботу в медичний заклад?
Лікаря-інтерна працевлаштовують за строковим трудовим договором на основне місце роботи на базі стажування, режим робочого часу для інтерна встановлює сам ...
Про перевірку обґрунтованості виданих листів непрацездатності
СИТУАЦІЯ Я власник приватного підприємства — роботодавець. Виникла потреба перевірити обґрунтованість видачі працівнику листка непрацездатності. Чи можу я звернутися до ...