Реєструйся

Живий журнал «КАДРОВИК.UA»: анонс червневого номера 2023 року


У свіжому випуску «КАДРОВИК.UA» № 6, 2023 у статтях порушуються актуальні питання про надання відпусток, працевлаштування, оформлення практикантів тощо. Експерти журналу допоможуть докладно розібратися із застосуванням законодавства про працю в період воєнного стану.

Читайте видання у форматі Живого журналу. Нагадуємо, що ви можете безоплатно скористатися сервісом «Гаряча лінія», назвавши спеціальний код передплатника.

З питань придбання послуг і передплати: 0 (800) 219-977.

У випуску, зокрема:

Правові наслідки рішення КСУ для педагогів-пенсіонерів

Конституційний Суд України рішенням від 7 лютого 2023 року № 1-р/2023 визнав неконституційним абзац третій частини 2 статті 22 Закону України від 16 січня 2020 року № 463-IX «Про повну загальну середню освіту». Отже, вимога закону про те, що педагогічні працівники державних та комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, мають працювати на основі трудових договорів, що укладаються строком від 1 до 3 років, визнана нечинною

У працівника-іноземеця прострочена посвідка на проживання: які дії роботодавця?

На підприємстві вже понад 10 років працює громадянин Російської Федерації. Нещодавно з’ясувалося, що документ, який давав йому право проживати на території України, є недійсним ще з 2015 року. Звертатися до Державної міграційної служби України працівник відмовляється. Як діяти в такій ситуації?

Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника за вищим розрядом

Працівник працює машиністом насосних установок 2-го розряду. Чи можна його перевести слюсарем аварійно-відновлювальних робіт 4-го розряду? Переведення здійснюється в межах 1 структурного підрозділу. Працівник дав згоду на переведення. У штатному розписі є слюсар аварійно-відновлювальних робіт 3-го розряду, однак вакансії за цією «позицією» всі зайняті. Якщо переводити працівника слюсарем аварійно-відновлювальних робіт 4-го розряду, «перестрибуватимемо» через розряд. Працівник не має відповідної кваліфікації (документів) слюсаря 4-го розряду. У слюсаря аварійно-відновлювальних робіт 4-го розряду травма, відсутність буде тривала. Підприємство — об’єкт критичної інфраструктури. Як діяти в такій ситуації?

Працівник має російський диплом: чи може він працювати у закладі освіти?

Уряд 25 березня 2022 року скасував угоди про визнання російських документів про освіту. У закладі є працівник з російським дипломом про освіту, який вже понад 10 років викладає історію. Чи може він і надалі працювати?

Оформлення практикантів: які дії підприємства — бази практики?

  • Як оформити договір на проведення практики?
  • Чи має підприємство оплачувати працю практиканта?
  • Які обов’язки керівника практики від підприємства?

Періоди, які зараховуються до страхового стажу для оплати листків непрацездатності та порядок їх отримання

Чому це важливо: застраховані особи мають право на страхові виплати за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі страхових виплат, які повністю або частково компенсують втрату заробітної плати (доходу), у разі настання одного з таких страхових випадків. Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності залежить від страхового стажу застрахованої особи. Страховий стаж у різний час складався з різних періодів, тому важливо визначити, які саме періоди зараховуються до страхового стажу для оплати листків непрацездатності. До законодавства, що регулює питання загальнообов’язкового державного соціального страхування, неодноразово вносилися зміни. Отже, актуалізуємо дані щодо періодів, які зараховуються до страхового стажу для оплати листків непрацездатності та порядку їх отримання

А також:

Скорочення: алгоритм дій роботодавця (кадроконспект)

Воєнний стан: укази Президента України та закони України (кадроконспект)

Головні дати червня

Моніторинг законодавства

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Передплата

Матеріали до теми


Цифровізуємо військово-лікарську комісію: учасники процесу можуть обмінюватися документами онлайн
Відтепер медичні заклади можуть обмінюватися документами з військовими частинами й територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки через систему електронного документообігу. ...