...
Реєструйся

Зміна місця служби в «Армія+» та які відмінності між наказом і розпорядженням


У Міністерстві оборони України розповіли, що за трохи більше ніж два місяці роботи сервісу зміни місця служби у застосунку «Армія+», погодження на переведення отримали 13 000 військовослужбовців. «Проте військові подекуди чекають наказ на переведення, хоча замість нього готується та приходить в стройову саме розпорядження», — наголосили у відомстві.

Отже, наказ на переведення Кадровий центр Збройних сил України (ЗСУ) готує для офіцерів. Тим часом розпорядження готують для рядового, старшинського та сержантського складу. «Обидва документи обов’язкові до виконання. Формування та доведення до частин наказів і розпоряджень про переведення наразі може тривати до двох тижнів», — уточнили в Міноборони.

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 219-977

Українцям пояснили, що важливо розрізняти ці документи. Йдеться про те, що солдати чи сержант при зверненні до стройової частини мають запитати саме розпорядження про переведення. «В «Армія+» фіксуються випадки, коли розпорядження вже готове, але військових досі не переводять, очікуючи саме наказ», — зауважили у міністерстві.

Повідомляється також, що при зміні місця служби у розпорядженні не зазначається посада військового. Вказуються лише:

  • ім’я;
  • звання;
  • номер частини;
  • номер картки платника податків.

«Таким чином, якщо змінилась посада в межах однієї військової частини, це не перешкода для переведення», — додали у Міноборони.

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

Крім того, українцям розповіли, що робити, коли розпорядження чи наказ не виконуються. У пресслужбі Міноборони наголосили, що це — порушення права військовослужбовця, адже розпорядження і наказ є обов’язковими для виконання.

Зазначається, що Центральне управління захисту прав військовослужбовців (спільно з органами військового управління) реагують на можливі випадки ігнорування командирами виконання наказів і контролюють їх виконання.

Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві
0 (800) 219-977 • podpiska@mediapro.com.ua

Якщо військова частина отримала розпорядження чи наказ, але ігнорує їх виконання, необхідно повідомити про це в «Армія+» через відповідну форму:

  • зайти в «Меню»;
  • знайти «Служба підтримки»;
  • обрати «Поширені питання»;
  • перейти до «Зміна місця служби»;
  • вибрати вгорі потрібне питання.

«Центральне управління захисту прав військовослужбовців отримає звернення та проконтролює виконання розпорядження чи наказу на переведення», — підсумували в Міноборони.

Джерело: Міноборони

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Матеріали до теми


Можливості вебпорталу електронних послуг оновлено
Останнім часом внесено зміни у програмне забезпечення надання електронних послуг засобами вебпорталу Пенсійного фонду України. Найбільше змін впроваджено у Кабінеті ...
Відпустка перервалась через лікарняний: як це впливає на зарплату і страхові виплати
Якщо працівник захворів під час щорічної відпустки, він все одно має право на отримання лікарняних. Такі виплати починаються з шостого ...
Армія+, скарги військових і нова ВЛК: інтерв’ю з Катериною Черногоренко
«Щоб розвинути цифровізацію в оборонній сфері, ми ділимо її на декілька блоків: цифровізація війни, онлайн-навчання, навчання на VR/AR-симуляторах і цифровізація ...
Класифікація посад по-новому: роз’яснення до постанови КМУ № 369
Нещодавно офіційно оприлюднено роз’яснення до постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2025 року № 369 «Деякі питання проведення класифікації ...