Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»

Звільнення працівника через хворобу

Дата публікації: 23.07.2018
Чи можна звільнити працівника, який тривалий час хворіє, за угодою сторін у період його непрацездатності?
Так, можна.

Підстави розірвання трудових відносин вичерпно визначені статтями 36–41 КЗпП.

За домовленістю між працівником і роботодавцем про припинення трудового договору за пунктом 1 статті 36 КЗпП (за угодою сторін) договір припиняється у строк, визначений сторонами, тобто потрібне волевиявлення обох сторін. Анулювання такої домовленості можливе лише в разі взаємної згоди на це роботодавця і працівника.

Відповідно до частини третьої статті 40 КЗпП звільнення працівника в період його тимчасової працездатності заборонено тільки у випадках, коли звільнення відбувається з ініціативи роботодавця (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті).

У випадку припинення трудового договору за угодою сторін таке правило не діє.

Отже, звільнити працівника в період його непрацездатності за угодою сторін на підставі пункту 1 статті 36 КЗпП можна.

Білоткач Галина Панасівна,
експерт гарячої лінії
Більше готових рішень від Галини Білоткач, експерта гарячої лінії журналу «КАДРОВИК.UA», читайте у журналі «КАДРОВИК.UA» № 8, 2018.

Придбати видання Архів журналу