Реєструйся

Звільнення за власним бажанням: що і коли потрібно виплатити працівнику


Спеціалісти Управління Держпраці у Кіровоградській області роз’яснили, які виплати включає розрахунок при звільненні працівника за власним бажанням та коли потрібно їх виплатити. 

Розрахунок при звільненні за власним бажанням включає такі виплати: зарплата за фактично відпрацьований час до звільнення з урахуванням дня звільнення; вихідна допомога; компенсація при звільненні за всі невикористані дні відпустки.

При цьому вихідну допомогу виплачують співробітнику лише тоді, якщо роботодавець порушив законодавство про працю, умови трудового чи колективного договору. 

Нагадаємо: у разі звільнення працівнику слід також виплатити лікарняні за перших 5 днів непрацездатності. На цьому наполягало свого часу Мінсоцполітики в листі від 3 грудня 2013 року № 1347/13/84-13.

Про суми, що належать до виплати при звільненні, роботодавець повинен письмово повідомити працівника перед їх виплатою.

Якщо роботодавець несвоєчасно виплатить з його вини належні звільненому працівникові суми, то він повинен виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. Така відповідальність роботодавцю встановлена статтею 117 КЗпП. 

Окрім цього, спеціалісти відомства наголосили: у разі недотримання зазначених вимог до роботодавця застосують фінсанкції, передбачені абзацем 8 частини другої статті 265 КЗпП (у розмірі мінімальної зарплати), а за порушення строків розрахунку з працівником — ще й адмінвідповідальність.