Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»
7 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
tmakar
Зареєстрований Понеділок, червня 7, 2010 - 13:37
21 лютого, 2011 - 17:14
Чи ділиться на частини соціальна відпустка одинокій матері ? Чи враховуються у кількість днів такої відпустки субота та неділя ?
NAI
Зображення користувача NAI.
Зареєстрований Четвер, грудня 16, 2010 - 10:51
22 лютого, 2011 - 10:14
Соціальна відпустка одинокій матері не може бути поділена на частини. Ця відпустка надається у календарних днях (з 01.01.2010 – 10 календарних днів), при цьому субота і неділя також враховуються.
tmakar
Зареєстрований Понеділок, червня 7, 2010 - 13:37
22 лютого, 2011 - 12:21
Дякую
n@din
Зареєстрований Вівторок, квітня 26, 2011 - 16:30
26 квітня, 2011 - 16:56
А чи ділиться соціальна відпустка тривалістю 17 днів, яка надається з кількох підстав: як матері 2 дітей до 15 років і як матері інваліда ?
NAI
Зображення користувача NAI.
Зареєстрований Четвер, грудня 16, 2010 - 10:51
26 квітня, 2011 - 17:46
За Законом України "Про відпустки" (стаття 12) щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини. А поділ соціальної відпустки на частини, у тому числі і за наявності декількох підстав для надання цієї відпустки, не передбачено.
metallkunde
Зареєстрований Понеділок, березня 7, 2011 - 18:35
11 травня, 2011 - 22:40
В газеті "Праця і зарплата" № 44 (720) від 24 листопада 2010 року. Надані роз'яснення начальника відділу режимів праці, нормування та професійної класифікації Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці Міністерства праці та соціальної політики України Тетяни Сташків. Про додаткову соціальну відпустку: Запитання: "На підприємстві працює жінка, яка є одинокою матір'ю і має двох дітей віком до 15 років, а отже має дві підстави для надання додаткової оплачуваної відпустки. Чи можна поділити додаткову відпустку працівникам, які мають дітей, і як у цьому разі можна поділити 17 календарних днів цієї відпустки? " Відповідь: Згідно зі ст. 19 Закону України "про відпустки" (із змінами, внесеними Законом України від 19.05.2009 р. №1343-VI) жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка всиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (в тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і нерабочих днів (ст. 73 КЗпП). За наявності кількох підстав для надання цієї відпустки іі загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів. За частиною першою ст. 12 Закону України "Про відпустки" щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частину будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не меньше як 14 календарних днів. Оскільки додаткова відпустка працівникам, які мають дітей (ст. 19 Закону України "Про відпустки"), віднесена до виду соціальних відпусток, то поділу на частини вона не підлягає. Проте працівниця, яка має право на соціальну відпустку за двома підставами, може використати таку відпустку, наприклад , спочатку за однією підставою - тривалістю 10 календарних днів, а через деякий час за іншою підставою - тривалістю 7 календарних днів." Я так розумію, якщо працівник в заяві вкаже одну підставу "прошу надати мені відпустку як одинокій матері на 10 календарних днів за 2011 рік з -------------" а через час надасть іншу заяву "прошу надати відпустку як матері двох дітей віком до 15 років на 7 календарних днів за 2011 рік з _________" це помилкою не буде. Головне щоб сума днів за 2011 рік була не більше 17 . В законі не вказано, що працівник повинен брати одразу за обома підставами відпустку, обмежується тільки загальна кількість календарних днів - 17. Тому відмовити в такій заяві підстав не має. І не надати другу відпустку за другою підставою теж підстав не має.
metallkunde
Зареєстрований Понеділок, березня 7, 2011 - 18:35
7 березня, 2011 - 19:24
на таку відпустку поширюється стаття 5 Закону України "Про відпустки", тобто святкові дні не враховуються, як і в щорічних.