Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»
4 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
konst.kmdlvm
Юлія
14 квітня, 2017 - 09:01
Доброго дня! Я маю основну роботу (бюджет) та влаштувалась сумісником за строковим трудовим договором (на час лікарняного основного працівника) в іншу організацію, але в межах одного головного розпорядника. За договором мені визначена оплата праці в розмірі повної тарифної ставки відсутнього працівника та встановлений неповний робочий тиждень 20 годин. Чи є це правомірним?  
miliienko_72865
Зображення користувача miliienko_72865.
Anna Miliienko-Samsonova HR Manager & HR issues
14 квітня, 2017 - 14:09
Доброго дня. Зазвичай сумісники працюють за графіком, котрий відрізняється від графіка, визначеного правилами внутрішнього трудового розпорядку організації. В організаціях державної та комунальної форм власності це пов’язано з тим, що тривалість робочого часу сумісників у таких організаціях не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу. Оплата праці сумісників провадиться за фактично виконану роботу (п. 2 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України «Про роботу за сумiсництвом працiвникiв державних пiдприємств, установ i органiзацiй» вiд 03.04.1993 р. № 245). Щодо роботи за сумісництвом підприємств недержавної форми власності жодних обмежень чинне законодавство України не встановлює.
konst.kmdlvm
Юлія
18 квітня, 2017 - 16:24
Норма робочого часу в нормі) А щодо оплати праці за договором?
miliienko_72865
Зображення користувача miliienko_72865.
Anna Miliienko-Samsonova HR Manager & HR issues
19 квітня, 2017 - 11:37
При встановленні неповного робочого часу оплата праці провадиться пропорціонально відпрацьованому часу або залежно від виробітку (ст. 56 КЗпП України)