...
Реєструйся

Від спеціаліста з кадрового обліку до менеджера з управління персоналом


Професія менеджера з персоналу виникла на ринку праці зовсім недавно. Так, на початку XXI ст. професійних HR-менеджерів було раз-два та й годі. Сьогодні ж ситуація докорінно змінилася. HR-менеджери на підприємстві — це вже не рідкість, адже саме відділ управління персоналом стає одним із ключових структурних підрозділів компанії, від ефективності якого залежить успіх бізнесу.

Так склалося, що функції  відділу управління персоналом найчастіше виконують кадровик, рекрутер. Це такий собі офіс-менеджер-адміністратор, що займається всім, від замовлення квитків і готелів до організації корпоративу. Здебільшого роль HR-спеціаліста сприймається трохи викривлено. Власне, якщо спитати різних керівників «що ж таке цей HR?», можна почути немало цікавих відповідей, і найчастіше усі вони будуть різними й зводитимуться до опису загальних завдань та операційної роботи. Найцікавіше, що багато працівників HR-сфери теж добряче замисляться перед тим, як відповісти на це запитання. Отже, можемо певно стверджувати, що нинішні менеджери з управління персолу, тобто HR-менеджери — це колишні керівники середньої ланки (рідше — власники невеликого бізнесу) або фахівці з кадрового обліку. Згідно із сучасними тенденціями менеджера з управління персоналу неофіційно називають HR-менеджером, тож і в статті буде використано більш уживане поняття HR-менеджер.

Еволюція від керівника відділу до HR-менеджера досить легко пояснюється. Основне завдання керівника — це правильна організація праці і керівництво відділом. Тому спробуємо вивести формулу ефективного HR-управлінця: практичний професійний досвід + уміння управляти персоналом = ефективний HR.

Є ще одна категорія HR-менеджерів — фахівці з кадрового обліку. Такі фахівці компетентні в питаннях кадрового адміністрування, добре знаються на трудовому законодавстві і правах працівників. Але тут маємо справу з різними метапрограмами, з якими мають впоратися HR-менеджери. У фахівця з кадрового обліку домінує метапрограма «уникнення невдач». Люди, мотивовані на уникнення невдач, мають схильність до багаторазової повторної перевірки результатів діяльності як своєї, так і чужої, що робить фахівців з кадрового обліку ідеальними кандидатами на посади HR-менеджера.

Повна версія статті — у газеті «Кадри і зарплата» № 5, 2017. Автор — Юлія Фоміна, начальник відділу по роботі з персоналом ТОВ «Спецмехсервіс»

Придбати газету »
Презентація видання »
Погортати номер »