...
Реєструйся

25% українців не зможуть отримати субсидії – профспілки


Запропонована урядом схема отримання житлових субсидій, – як компенсація підвищення ціни на газ, – на сьогодні не є ефективною. Але може бути ефективною за кількох умов. Про це йдеться в заяві Незалежній федерації профсплок України (НФПУ), підписаній його головою Мирославом Якібчуком.

Перша умова– існуючі борги громадян за комунальні послуги не можуть бути підставою для неотримання субсидій. НФПУ наголошує, що нині існує практика, коли наявність заборгованості за комунальні послуги є підставою для відмови в отриманні субсидій для соціально незахищених громадян. Якщо врахувати, що сьогодні заборгованість за комунальні послуги перевищує 10 млрд. гривень, а середній відсоток боржників власників особових рахунків складає 25,48%, це означає що близько 25% населення не зможуть отримати субсидії, виходячи з нинішньої практики.

Друга умова – це ліквідація заборгованості по зарплатах, яка на сьогодні сягає 1 млрд. 880 млн. гривень. Населення просто не може сплачувати комунальні послуги та борги за них, бо влада, як гарант дотримання законності, не здатна гарантувати своєчасну виплату зарплати як на державних, так і приватних підприємствах.

Третя умова – це необхідно дозволити населенню реструктуризацію 100% боргів за комунальні послуги. НФПУ нагадує, що в останні 2 місяці влада почала відмовлятися від практики реструктуризації 100% боргів, внаслідок чого найбільш соціально вразливі верстви населення були поставлені у глухий кут. Але і субсидії, маючи борги, вони, згідно нинішньої практики, не можуть отримати.

НФПУ також наголошує, що самі розмови про підвищення тарифів влада мала би починати після оприлюднення чіткого та прозорого плану реформ житлово-комунальної галузі, широкого обговорення та погодження з профспілками. Тоді у громадян була би впевненість, що кошти, отримані внаслідок підвищення тарифів будуть використані саме на покращання їхнього добробуту.

Джерело: narodna.pravda.com.ua