Реєструйся

5 причин не приходити на роботу першим


Вам з дитинства втовкмачували: будьте жайворонком — і ви будете винагороджені за свою пунктуальність і любов до роботи і навчання. Звісно, у тому, щоб приходити на роботу найпершим і йти останнім, є переваги, але є й негативний бік. Не всяка важка праця винагороджується гідно, тому переконайтеся, що ви не дарма “доводите” собі щось таким чином і що ваші зусилля є кому помітити.

Хоча ви не повинні розслаблятися і приходити пізно, існує різниця між пунктуальністю і хронічно ранніми появами на робочому місці. Якщо навіть ваш начальник не помічає цього, невже вам більше немає чим зайнятися? Робота має бути пріоритетом, але аж ніяк не тим, заради чого ви живете. Ось кілька причин, чому треба почати приходити на роботу трохи пізніше.

1. Ніхто не любить надто завзятих працівників

Керівників, які захочуть оцінити ваше виняткове завзяття, дуже мало. І найпевніше ви викликатимете явну чи несвідому ненависть колег і начальства. Мабуть, керівник говорим вам колись, що ви забагато працюєте або виглядаете занадто серйозним весь час? Це ознака того, що ваших жертв ніхто не цінує, і ви, ймовірно, зовсім не перший кандидат на підвищення.

2. Ви дратуєте колег

Ви, можливо, зосереджені на отриманні підвищення, але також важливо, щоб вас поважали колеги. Якщо ваша поведінка виглядає так, ніби ви хочете стати “улюбленцем” начальника, ви можете стати об’єктом офісних пліток. Ніхто не любить таких, і це зробить вашу роботу некомфортною. Середовище, в якому ви перебуваєте за 40+ годин на тиждень, має бути приємним.

3. Ви виглядаєте слабохарактерним

Якщо ви готові постійно приходити в офіс раніше за всіх, люди почнуть шукати відповіді на запитання, що ще ви готові зробити. Принести їм кави, зробити за них роботу або взяти на себе провину, коли груповий проект провалився? Якщо ви будете ганчіркою на роботі, це перетворить вас на цапа-відбувайла щоразу, коли це буде потрібно компанії. Хіба ви згодні на таке?.

4. Ви не станете керівником

Який розпорядок дня, на вашу думку, має успішний менеджер? Навряд чи ви уявляєте собі того, хто починає у поті чола працювати ще до того, як в офісі з’являються інші. Керівник асоціюється, скоріше, з людиною, що завжди тримає усе під контролем і може дозволити собі приходити будь-коли, бо начальство, як усім відомо, не запізнюється, а затримується. Якщо ви завжди приходите першим, ніхто ніколи не побачить вас таким.

5. Усі сприйматимуть це як належне

Гарантуємо, що одного чудового дня, коли ви проспите чи у вас спустить колесо, усі обов’язково вкажуть вам на ваше запізнення. Коли ви ставите для себе невиправдано високу планку, ви також збільшуєте і глибину можливих провалів.

Якщо ви справді навіть в думках не можете допустити запізнення, приходьте в офіс не раніше, ніж за п’ять хвилин до початку робочого дня. Зробіть собі кави і насолоджуйтеся цим “вашим моментом”, якого ви заслуговуєте.

За матеріалами інтернету