...
Реєструйся

Абітурієнтам по-новому ускладнять життя


Замість вирішення питання з модернізацією електронної системи подачі документів до ВНЗ, яка постійно давала збій в ході останніх вступних кампаній, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту стурбоване зовсім іншим — розробкою тестів на професійну придатність абітурієнтів.

“Абітурієнт повинен знати не лише математику чи фізику, а й мати необхідні комунікативні здібності до того, щоб бути успішним у житті”, — заявив заступник директора департаменту вищої освіти МОНмолодьспорту Микола Фоменко. Він пояснив майбутню систему на прикладі абітурієнта, який вирішив вступати на факультет психології: “Бажаючі отримати професію психолога повинні проходити спеціальний тест на придатність до цієї професії, оскільки психологія — це медична спеціальність, тому що від психолога часто залежить, яке людина прийме рішення, керуючись його порадами”.

Причому обмежуватися психологами в МОН не збираються: аналогічні рекомендації надійдуть і на інші факультети та ВНЗ. Зокрема, Фоменко згадав про вищі навчальні заклади силових відомств.

Утім, вельми сумнівно, що Міністерство освіти зможе зрозуміло пояснити, яким саме чином воно визначатиме схильність людини до тієї чи іншої спеціальності. Поки що фахівці з підбору кадрів впевнені: головна мета таких нововведень — ускладнити вступну кампанію і створити ще більше лазівок для “потрібних” людей.

ubr.ua