...
Реєструйся

Агросектору не вистачає кадрів


В Україні величезний дефіцит кваліфікованих кадрів для АПК. Про це заявив на форумі “Агробізнес України”, організованому інститутом Адама Сміта, директор департаменту агробізнесу ЄБРР Жиль Міттеналь.

“Це ще один напрям для інвестицій – освіта в аграрному секторі. Тому що зараз є серйозна проблема з кваліфікованими працівниками для аграрних компаній”, – сказав він.

За його словами, нині компанії змушені самостійно займатися навчанням своїх працівників. “Вони роблять це на досить високому рівні, але це не може виправити ситуацію в цілому в країні”, – сказав представник ЄБРР.

Наразі сформувався дефіцит кадрів у всіх секторах АПК. При цьому випускники профільних ВНЗ мало сприяють його зниженню, відзначають експерти.

“Ми провели опитування серед випускників аграрних ВНЗ, — підкреслю — аграрних! — і з’ясувалося, що абсолютна більшість з них не готові їхати в село. Вони всі хочуть працювати в сільському господарстві міста Києва”, – сказав глава Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса.

На його думку, переламати ситуацію можна лише за умови глобальної державної програми з розвитку сільських територій.

Джерело: ubr.ua