...
Реєструйся

Чому українці не хочуть їхати в регіони?


Переселятися в інші регіони українці не готові ментально, кажуть фахівці. Тож масової підтримки ініціативи урядовців – не варто чекати. Нагадаємо, що минулого тижня міністр соціальної політики Сергій Тігіпко доручив Державній службі зайнятості розглянути можливість переміщення робочої сили у ті регіони, де в ній є потреба.

Подібна внутрішня трудова міграція у країнах Західної Європи та Сполучених Штатах доволі розповсюджена. Ось тільки ініціатива йде “знизу”, від самих заробітчан, а не від міністрів. За статистикою, на Заході людина змінює місце проживання раз на 8-10 років, тоді як в Україні – один раз на 40. Ціни на житло не дають можливості легко купувати нові помешкання, тому за кордоном більшість людей їх тільки орендують. Натомість в українців – стійке прагнення мати, хоч поганеньку, але власну оселю.

“Я не можу сказати, що середньостатистичний українець зараз вже міняє свою ментальність. Люди мого покоління, навіть молодші, вони мислять ще старими категоріями і тому цей тренд про який ви говорите, він буде безумовно суттєво впливати на ринок через якийсь період, може років через п’ять”, – говорить Олександр Бондаренко, голова національної ради Ріелторської палати України.

Джерело: ubr.ua