Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
tav2008@ukr.net
10 квітня, 2013 - 12:22
Предприятие "А" является филиалом предприятия "Б", не являясь, как следствие, юридическим лицом. На предприятии "А" в 2012г. была проведена очередная аттестация рабочих мест по условиям труда. Предприятие "А" преобразовывается в предприятие "С" обретая статус юридического лица, без правопреемства. Технология производства при этом не изменилась, условия и характер труда остались прежними. Вопрос: Можно ли результаты проведенной аттестации рабочих мест на предприятии "А" использовать для предприятия "С"? Если нет, то каким нормативным документом определено проведение новой аттестации рабочих мест?
YFomina
23 травня, 2013 - 08:50
Якщо умови праці не змінилися, позачергову атаестацію робочих місць за умовами праці можна не проводити. Постанова від 01.08.1992 р. "Про Порядок проведення атестаці" робочих місць за умовами праці" , п. 4. (Порядок №442). Але, зважаючи на той факт, що змінився юридичний статус підрозділу, дії щодо проведення( чи непроведення) атестації потрібно узгодити з Головним державним експертом з умов праці і обласним відділенням Пенсійного фонду (пишемо лист, отримуємо письмову відповідь, у разі згоди підшиваємо копії відповідей до порпередньої атестації).