...
Реєструйся

Азаров сказав видавцям книжок точну дату їхньої смерті – Капранов


Якщо новий Податковий кодекс буде прийнятий, книжки українського виробництва не будуть продаватися взагалі.

Про це в коментарі Gazeta.ua заявив книговидавець і письменник Віталій Капранов.

“Цей експеримент уже був проведений 2004 року. Тоді уряд Януковича (Азаров тоді був віце-прем’єр) позбавив українських видавців податкових пільг. Уже відомо, до чого це призводить. Тобто тоді півроку книжки не видавались зовсім, поки Верховна Рада не відмінила це. Так що тут без питань. Уже пробували один раз”, – підкреслив він.

“Книжки не будуть продаватись, тому що тепер, коли ми будемо розвантажувати книжки в магазини, ми мусимо заплатити державі ПДВ зразу”, – наголосив Капранов.

Письменник підкреслив, що у видавців і так ситуація сьогодні достатньо складна, тому що через кризу упали продажі.

“А тепер держава не при продажу, а при відвантаженні буде реквізувати одразу 20%. Отже просто зупиниться книговидавництво”, – зазначив він.

Капранов зауважив, якщо якісь книжки і будуть видаватися, то вони будуть вже дорожче.

“Якщо 17% ПДВ, то на прилавках будуть відсотків на 20 дорожче. Тоді зменшиться кількість, асортимент. А на те, що будуть видавати, збільшаться ціни на 20%”, – підкреслив він.

“Ми сьогодні можемо конкурувати з російськими видавцями тільки тому, що у нас є пільги на ПДВ”, – додав книговидавець.

За словами письменника, той факт, що обкладення податком відкладається до 2015 року, не міняє суті.

“Це називається відтермінована смерть. Нам точно сказали дату, коли ми помремо”, – наголосив він.

“Треба з’ясувати, чи потрібні українські книжки взагалі. Якщо потрібні, то значить відповідно треба забезпечити режим, при якому вітчизняний виробник книжок міг би конкурувати з потужною імпортною хвилею. Для цього є мільйон способів, починаючи з врегулювання тарифів. Коротше кажучи, цим треба займатися. Це треба вивчати, треба регулювати на рівні Міністерства економіки. Тобто, чим держава і має займатися, держава має регулювати ринки, а вона, на превеликий жаль, займається тільки виключно збиранням податків”, – зауважив Капранов.

“Якби це робилося вперше, то можна було б сказати, що це вони просто не подумали, а оскільки це робиться вже вдруге і зрозуміло до чого це призведе, то напрошується підозра, що це свідома акція”, – підкреслив він.

Між тим, письменник зазначив, що маленькі видавництва припинять видавати.

“Великі будуть триматися, оскільки вони великі, за рахунок того, що у них більше грошей. А маленькі, які займаються культурологічною, етнографічною, інтелектуальною прозою, які, власне кажучи, і розвивають українську культуру, вони, на превеликий жаль, не зможуть видаватись”, – наголосив Капранов.

Джерело: gazeta.ua