...
Реєструйся

Студенти скаржаться, що з них беруть гроші за виготовлення дипломів. Міністр каже – це незаконно


Майбутніх бакалаврів та магістрів змушують зі своєї кишені оплачувати виготовлення дипломів держзразка. Обурюються діями викладачів і бюджетники, і контрактники, адже в одних вузах здають по 50 грн., в інших – більше 100.

«Незрозуміло, чому з нас беруть по 130 грн., та ще й під виглядом внесків для поліпшення матбази вузу. Я – бюджетник, і для мене кожна копійка важлива», – зізнається нам Олександра, студентка Кам’янець-Подільського нацуніверситету ім. І. Огієнка. У Харківському нацуніверситеті радіоелектроніки апетити скромніші – просять по 60 грн. «Це смішно, хитрі пожертвування придумали. Я і так плачу за навчання, невже виготовлення дипломів не могли відшкодувати за рахунок тих грошей? »– дивується старшокурсниця Інна.

«Так, бюджетники здають по 50 грн., але конкретно на виготовлення диплома. Просто в університеті зараз немає грошей, але як тільки кошти надійдуть з держбюджету, ми всім випускникам повернемо готівкою при врученні дипломів у червні», – запевнив нас Анатолій Михальський, декан факультету психології Кам’янець-Подільського нацуніверситету.

Щоправда, в Україні є вузи, де не приховують, що студенти самі оплачують виготовлення дипломів. «Ми вже замовили дипломи, а студенти здадуть гроші пізніше. Дипломи за рахунок студентів, як бюджетників, так і контрактників, виготовляються не вперше і все законно», – каже Марія Лапенок, ректор Севастопольського гуманітарного університету.

«Ректорам вузів направлено листи з роз’ясненням, що вони не можуть порушувати постанову Кабміну, прийняту попереднім урядом. І диплом повинен видаватися студенту безкоштовно. Оплачує виготовлення диплома вузу за рахунок коштів зі спецфонду, які зароблені самим університетом. Крім того, ми обмежили суму собівартості диплома – 35 грн. Відомі два випадки: у Харкові просили 60 грн., У Кам’янці-Подільському – 130 грн. Будемо ставити ректорів на місце, поки обмежимося попередженнями», – сказав міністр освіти ДмитроТабачник. – Я особисто вважаю, що за виготовлення диплома студенти можуть платити. При стипендії в 650 грн. на місяць оплата виготовлення диплома в 35 грн. не боляче вдарить по кишені студента. Плануємо вирішувати це питання, обговоривши його зі студентськими лідерами».

Джерело: realt.ua