Передплати журнал

Багатодітні батьки отримають право на пенсію за заслуги


Депутати мають намір поширити право на призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною та на батьків п’ятьох дітей.

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів рекомендує парламенту прийняти за основу урядовий законопроект № 1244 про внесення зміни до статті 1 Закону про пенсії за особливі заслуги перед Україною.

Законопроектом пропонується надати право на пенсію за особливі заслуги перед Україною батькові, якщо в разі смерті матері чи позбавлення її батьківських прав виховання п’яти і більше дітей до 6-річного віку здійснюватиметься саме батьком.

Чинним законодавством передбачено право на таку пенсію лише для матерей. Але відповідно до Закону про пенсійне держстрахування, такі матері мають право на призначення дострокової пенсії. При цьому, за вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п’ятьох і більше дітей здійснювалося батьком, дострокова пенсія призначається батькові.

Таким чином, підкреслили члени Комітету, логічним і послідовним є поширення права на призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною, і на батька.

За інформацією прес-служби ВР.