...
Реєструйся

Створюючи високооплачувані робочі місця можна отримати податкові пільги


Повернення половини сплаченого підприємством єдиного соціального внеску при створенні нових робочих місць з рівнем оплати праці не менше 3 мінімальних зарплат, зробить дешевше не тільки розвиток діючих підприємств, але і створення нових. Таку думку висловив Ярослав Жаліло, президент Центру антикризових досліджень.

У процесі створення нових бізнесів, або розширенні діючих, роботодавцю стане дешевше інвестувати у створення нових робочих місць. Я б cказав, що це дуже хороший інструмент. Особливо ефективно він спрацює в тих галузях, у яких є необхідність залучення нових співробітників“, – пояснив експерт.

На думку Жаліло, таке нововведення дозволить поліпшити ситуацію з зайнятістю населення. Особливо в перспективі, коли в країні почнеться бурхливе економічне зростання і підприємствам знадобляться нові співробітники.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив порядок компенсації 50% єдиного соціального внеску роботодавцям, які створюють нові робочі місця з зарплатою, яка в три рази перевищує мінімальну. На період з 1 січня по 30 листопада поточного року мінімальна зарплата встановлена в розмірі 1147 грн. Таким чином, на компенсацію з бюджету половини сплаченого ЄСВ зможуть розраховувати роботодавці, які на новому робочому місці запропонують співробітникові не менше 3441 грн. Згідно з даними Державної служби статистики, зараз середня зарплата в Україні становить 3000 грн. У 2014 році на компенсацію роботодавцям за нові робочі місця з високими зарплатами передбачається спрямувати понад 1 млрд грн. За підрахунками чиновників, це дасть можливість створити не менше 70 тисяч нових високооплачуваних робочих місць. А надходження до бюджету збільшаться на 3 млрд грн.

Матеріали до теми


Мобілізація і демобілізація директора чи головбуха: як бути з правом підпису, ЕЦП і передачею справ?
Під час воєнного стану мобілізація стала реальністю для багатьох працівників, зокрема і для керівників та бухгалтерів підприємств. У разі, коли ...
Однакова юридична сила електронного та паперового військово-облікового документа: роз’яснення Міноборони
ДОВІДКОВО Директорат цифрової трансформації у сфері оборони Міністерства оборони України надає офіційне розʼяснення щодо юридичної сили електронного та паперового військово-облікового ...