...
Реєструйся

Безглузді й не лише заборони на роботі


Не можна пити, їсти та ходити у яскравому. Безглузді обмеження на роботі нині – предмет курйозних рейтингів. На топових сходинках не тільки іноземні, а й наші роботодавці.

Під заборону підпадає навіть вагітність, а час на особисту гігієну – лімітують. Які неформальні закони найпопулярніші в Україні,як боротися з вибаганками керівництва та не втратити при цьому роботу, дізнавалася Христина Гавриш.

Відстояли красу. Кілька днів страйків – за червону помаду та яскравий манікюр. Турецькі стюардеси не будуть сірими мишками. Керівництво змилосердилось та скасувало заборони після страйку бортпровідниць. Ще б пак – про несправедливість до красунь заговорив весь світ. Їхні українські колеги теж добре знають, що таке табу.

Ніна Ломізова, стюардеса: “Бывает даже такое, что если что-то не так во внешнем виде, – то человек не допускается к рейсу”.

З червоною помадою на борт літака впустять. Українки вибороли право на яскраве ще кілька років тому. Однак і нині у консервативних авіалініях достатньо заборон.

Ніна Ломізова, стюардеса: “Мы имеем право носить два кольца на одной руке – одно обручальное, одно обычное, мы не имеем право носить большой громоздкий браслет, ребятам запрещается носить кольцо на мизинце, прописано так же какого цвета должен быть ремешок на часах”.

Що яскравіше – то краще. Зіркам шоу-бізнесу короткі спіднички та яскравий макіяж інколи навпаки нав’язують. Один із десятків пунктиків докладного контракту може стосуватися саме дрес-кодів. А серед інших табу є й особисті – не можна народжувати до закінчення контракту та виходити заміж. Ба більше, свого потенційного кавалера слід вести насамперед до наставника.

Світлана Тарабарова співачка: “Если это девушка артист, она обязана знакомить всех своих парней с продюсером, то есть не важно, может это просто друг, ты обязана познакомить “здрасте, продюсер Валентин, это Петя, сегодня мы с ним поцеловались”.

Ну і, звісно ж, від смаколиків доведеться відмовитися.

Світлана Тарабарова співачка: “Например, ты становишься на весы и вот ту сумму, которую ты не до худел или поправился – у тебя просто отнимается от зарплаты, а иногда – если ты вообще охамел и очень поправился, то тебе могут вообще не дать зарплату да, это слезы, скандалы”.

Рекрутери кажуть, вимоги українських роботодавців – ніщо порівняно з іноземними. В Америці, приміром, деякі ресторани офіціантів змушують виголювати бороду під один стиль. У компаніях забороняють пити воду з пляшок. Утамовувати спрагу можна тільки з пластикових стаканів, які одразу ж викидати. А всім журналістам ВВС нещодавно заборонили їсти банани на роботі. Через алергію одного із колег на цей фрукт. Та найжорсткіше обмеження стосується особистої гігієни.

Якщо все ж начальник передав куті меду, спеціалісти кажуть, слід шукати компромісу. Головне – робити це толерантно або … оригінально. Про те, як можна переконувати, вже навіть фільм зняли. У стрічці “Джерело жінок” жительки африканського села влаштували своїм чоловікам любовний страйк. Відмовили їм у коханні, допоки ті не встановлять системи водогону.

У нас найпростіше живеться айті-фахівцям та маркетологам, кажуть рекрутери. Принаймні дрес-кодів їм не встановлюють. А ось асистенти, секретарі чи адміністратори повинні завжди мати вигляд на всі сто. З’ясовувати всі неформальні закони, кажуть експерти, слід одразу ж на співбесіді.

Ольга Карасевич, рекрутер: “Можуть сказати – ви маєте носити підбори або такого фасону одяг або ж користуватися такими от тільки марками торговими або брендами”.

Деякі депутати, подейкують, від своїх помічниць вимагають щодня приходити в іншому вбранні. Щоправда, аби ті не створювали в Раді зайвих мітингів, жіночкам на гардероб виділяють окремі кошти.

UBR