Реєструйся

Безкоштовно надане працівникам житло в податковій вважають додатковим благом


Державна податкова служба висловила свою позицію щодо оподаткування доходів у вигляді використання житла, орендованого та наданого роботодавцем у користування працівникам — платникам податків.

В Єдиній базі податкових знань маємо нове роз’яснення щодо оподаткування вартості житла, орендованого роботодавцем і безкоштовно наданого працівникам.

Податкова служба роз’яснює, що у випадку, якщо юридична особа орендує нерухомість (житло) для свого працівника і сплачує орендну плату орендодавцю, такий дохід для працівника є додатковим благом і підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Як і очікувалося, податкова займає фіскальну позицію в цій неоднозначній ситуації, хоча йне зовсім зрозумілою залишається логіка трактування норм Податкового Кодексу. Таким чином, поки відкритим залишається лише питання оподаткування житла, яке належить роботодавцю і надається в безкоштовне користування платника податків за умови, що таке надання житла зумовлене виконанням платником податку трудової функції згідно з трудовим договором (контрактом) чи передбачене нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах.

ЮРЛИГА