...
Реєструйся

Безробіття у світі сягне рекорду в 2013 році


Глобальне безробіття в поточному році подолає відмітку в 200 млн чоловік. Про це свідчать дані Світової організації праці (МОП).

В організації прогнозують, що в 2013 р. кількість безробітних у світі збільшиться на 5,1 млн чоловік. У свою чергу, це призведе до того, що сукупне число безробітних у світі сягне позначки 202 млн чоловік.

Варто відзначити, що минулого року показник зріс на 4,2 млн чоловік і їх кількість досягла 197 млн. У тому випадку, якщо прогноз виправдається, глобальне безробіття досягне рекордного рівня.

МОП, як правило, переглядає прогноз у бік пониження ближче до кінця року. Це пов’язано з тим, що значна кількість безробітних, після довгого періоду пошуку, відмовляються від ідеї знайти нове місце роботи. В результаті початкова цифра знижується в середньому на 10-15 млн чоловік. “Це люди, які в силу серйозності кризи і через тривалий період пошуку роботи, втратили надію, вирішили не шукати нове місце роботи, і тому вони не враховуються як безробітні“, – зазначив виконавчий директор МОП Хосе Мануель Салазар-Ксірінакс.

На поточний момент кількість зайнятих у світі менше на 28 млн чоловік, ніж в 2007 р., а в сукупності з тими, хто зневірився знайти роботу, число досягає 67 млн чоловік.

На думку фахівців Світовий організації праці, це дуже тривожний факт, особливо враховуючи те, що в країнах, що розвиваються близько третини безробітних перебувають у пошуках роботи більше одного року. “Це глобальна криза, і необхідно вживати рішучих заходів не тільки на національному рівні, але й на міжнародному. І в першу чергу наші погляди спрямовані на Європейський союз, а також на G20, де на даний момент головує Росія“, – зазначив глава МОП Гай Райдер .

Нагадаємо, за даними Державної служби статистики кількість безробітних, що претендують на одне робоче місце, в Україні в грудні склало в середньому 11 осіб (108 осіб на 10 робочих місць), що на 4 особи більше, ніж у листопаді.

За матеріалами інтернет-порталу: URB