...
Реєструйся

Бродський: неоформлені працівники – загроза для суспільства


Не оформляючись офіційно на роботу, працівники, крім того, що позбавляють себе соціальних гарантій і пенсій у майбутньому, своєю діяльністю можуть завдати шкоди оточуючим, оскільки не проходять належних процедур: не отримують санітарних книжок, не проходять медогляд, не знайомляться з технікою безпеки тощо.

У зв’язку з цим глава Державного комітету з регуляторної політики і підприємництва Михайло Бродський наполягає на введенні норми про позбавлення бізнесу ліцензії у разі відсутності офіційного працевлаштування працівника. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили в Держкомпідприємництві.

“Якби ця норма стала чинною ще тоді, коли ми вперше ініціювали її введення півроку тому, то, наприклад, водії автобусів або таксі повинні були б підписувати документи про дотримання правил безпеки та, щоразу виїжджаючи з автопарку, проходити медичний огляд. Але нашу ініціативу не підтримали. Тепер же ми маємо трагічний випадок на Дніпропетровщині “, – зауважив М.Бродський.

За словами представників Держкомпідприємництва, свого часу проти цієї норми виступило Міністерство юстиції України, не дозволивши її впроваджувати. М. Бродський наполягає, що Мін’юст повинен скасувати свій наказ про відмову в реєстрації ліцензійних умов з зазначенням жорсткої відповідальності суб’єктів господарювання, а також заявив, що звертатиметься до Президента та Прем’єр-міністра з проханням допомогти у прийнятті вказаної норми.

Крім того, Держкомпідприємництво буде наполягати на тому, щоб у Податковому кодексі була передбачена норма, яка дозволятиме податковим органам перевіряти трудові відносини.

Нагадаємо, що після аварії на залізничному переїзді на Дніпропетровщині, в якій загинуло 44 людини, Президент України Віктор Янукович заявив про початок перевірки всіх приватних пасажирських перевізників на наявність ліцензій, дотримання правил перевезень і кваліфікації водіїв.

Джерело: biz.liga.net