...
Реєструйся

Бродський: Переважна частина працівників сьогодні знаходиться в тіні або сидить на мінімалці


31.05.2010

Переважна частина працюючих українців сьогодні знаходиться в тіні або отримує мінімальну зарплату. При цьому працівники близько 120 тисяч підприємств комерційного сектора офіційно отримують 869 грн і менше, тоді як насправді знайти працівника менше ніж за 1,5—2 тис. грн неможливо, констатує голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський.

«Практично неможливо знайти працівника на менш як 1,5—2 тис. грн. Розумна людина не ставитиме бухгалтерський підпис за менш як 2—2,5 тис. грн. Та й директора на реально працююче підприємство за менш як тисячі чотири гривень ви не знайдете», — відзначає він у статті для «Дзеркала тижня».

На думку Бродського, змінити ситуацію могло б введення індикативної заробітної плати для директорів, бухгалтерів і кваліфікованих працівників. Таким чином, директор отримував би не менше 5 мінімумів, бухгалтер — 3,5, працівник — 2.

«Сумарно ефект від реалізації цієї ідеї може становити близько 50 млрд. грн., які потраплять до скарбниці. І при цьому не запроваджується жодного нового податку, просто захищається легальний бізнес, він стає більш конкурентоспроможним у боротьбі з нелегалами», — пояснив він.

При цьому в країні приблизно на третину зменшиться кількість субсидій, оскільки підприємці-оптимізатори активно користуються цим інструментом соціального захисту, переконаний Бродський.

Він також підкреслив, що приховування зарплат в Україні призводить до того, що працівники не можуть забезпечити собі гідної пенсії. «Щоб одержувати в майбутньому мінімальну пенсію в 706 грн., до цього українець має одержувати 1600 грн. зарплати», — відзначає Бродський.

«П’ять мільйонів українців узагалі офіційно ніде не працюють, ще 2,5 млн. числяться на мінімалці або півставки від неї, а самі одержують зарплату в конвертах», — підкреслив голова Держкомпідприємництва.

Джерело: dt.ua

КОМЕНТАР ДЕРЖАВНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ

У щотижневику “Дзеркало тижня” № 20 від 29 травня поточного року було опубліковано статтю голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва М. Бродського “Ты не обязан изменить мир, но ты не имеешь права ничего не делать”, в якій, зокрема, зазначалось, що в Україні налічується 5 млн громадян, про зайнятість яких відсутня інформація.

На підставі цих даних, у засобах масової інформації, зокрема, 31 травня 2010 року нятостіна телеканалі ТСН, сайті інформаційної агенції УНІАН та інших, було розміщено повідомлення, що в Україні налічується 5 млн безробітних громадян.

З цього приводу Державний центр зайнятості вважає за необхідне дати такі коментарі.

В Україні, як і у світовій практиці, для визначення реальної ситуації на ринку праці, зокрема, чисельності зайнятих та безробітних, використовуються дані вибіркових обстежень населення з питань економічної активності, які проводяться органами державної статистики з 1995 року.

Ці обстеження проводяться за науково обґрунтованою методологією Міжнародної організації праці серед населення віком 15-70 років. На підставі цих обстежень визначається чисельність економічно активного та чисельність економічно неактивного населення. До економічно активного населення належать особи, які є зайнятими або безробітними.

Зайнятими визнаються особи віком 15-70 років, які працювали за винагороду у грошовому чи натуральному вигляді за наймом, індивідуально, у окремих громадян або на власному підприємстві, працювали безкоштовно на підприємстві, у бізнесі, що належить члену родини, працювали в особистому селянському господарстві з метою реалізації продукції.

За останніми оприлюдненими даними Державного комітету статистики, в середньому за 2009 рік чисельність зайнятого населення віком 15-70 років становила 20,2 млн осіб.

Безробітними  визнаються особи, які не мають роботи, активно її шукають та готові до неї приступити. При цьому безробітні можуть шукати роботу як за допомогою державної служби зайнятості, так і самостійно.

У середньому за 2009 рік чисельність безробітного населення (за методологією Міжнародної організації праці) становила 2,0 млн осіб, з яких кожного року послугами державної служби зайнятості користуються від 40 до 60 відсотків громадян.

До економічно неактивного населення належать непрацюючі пенсіонери, учні, студенти, особи, які виконують домашні обов’язки, тощо, тобто особи віком 15-70 років, які не можуть бути визнані зайнятими та безробітними.

Дані щодо економічної активності населення на постійній основі розміщуються на офіційному сайті Державного комітету статистики і доступні всім користувачам відповідної інформації.

Таким чином, в Україні розраховується та публікується вичерпний перелік показників щодо чисельності зайнятого та безробітного населення.

Висновки, викладені у зазначеній статті М. Бродського щодо наявності в Україні 5 млн громадян, про зайнятість яких відсутня інформація, або безробітних громадян, є безпідставними.

Джерело: dcz.gov.ua

Матеріали до теми


Бронювання працівників: роз’яснення юриста
Попри те що захист держави — це конституційний обов’язок громадян України, законодавець передбачив для певної категорії громадян можливість не виконувати ...
Соціальна відповідальність роботодавця охоплює за певних умов і пенсійне забезпечення колишніх працівників
Соціальна відповідальність роботодавця (його правонаступника) охоплює не лише економічні обов’язки перед працівниками, а й містить соціальну й етичну складову, що ...
Законопроєкт № 10449: що потрібно знати про мобілізацію в Україні
Верховна Раді 30 січня 2024 року зареєструвала урядовий проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих ...
Відмінності виконання роботи за трудовими і цивільно-правовими договорами
Право на працю в Україні реалізується переважно шляхом укладання трудового договору між працівником та роботодавцем. При цьому трудовий договір треба ...