Реєструйся

Число британських безробітних впало в грудні до мінімуму за 1,5 роки


Число громадян Великобританії, які одержують допомогу з безробіття, скоротилося в грудні 2012 року на 12,1 тис., до 1,56 млн чоловік – мінімуму з червня 2011 року, свідчать дані Національного статистичного управління (ONS) країни.

Аналітики, опитані агентством Bloomberg, очікували підвищення цього показника на 0,5 тис.

Згідно з переглянутими даними, в листопаді кількість британських безробітних зменшилася на 8,9 тис. осіб, а не на 3 тис., як повідомлялося раніше.

Ринок праці залишається білою плямою в британській економіці, якій загрожує вже потрійна рецесія. Разом з тим глава Банку Англії Мервін Кінг заявив у вівторок, що економіка Великобританії, ймовірно, переживає “м’яке відновлення”.

Кількість зайнятих у Великобританії (у віці від 16 до 64 років) у вересні-листопаді 2012 року зросла на 90 тис., до 29,7 млн чоловік – максимального рівня з початку розрахунку цього показника в 1971 році. Рівень зайнятості склав 71,4% і був найвищим з лютого-квітня 2009 року.

Ринок праці виявив дивовижну стійкість, враховуючи, що економіка в цілому продемонструвала в кращому випадку нульове зростання в 2012 році. Хоча ми очікуємо, що в 2013 році економіка видавить з себе помірне зростання, ми сумніваємося в тому, що його буде достатньо, щоб запобігти підвищенню безробіття“, – заявив економіст IHS Global Insight Хауард Арчер.

Безробіття у Великобританії, розрахована за методикою Міжнародної організації праці (МОП), за три місяці, що завершилися в листопаді, опустилася з 7,8% до 7,7%, обновивши мінімум за рік.

Загальне число безробітних у Великобританії згідно з цією методикою у вересні-листопаді скоротилося на 37 тис. – до 2,49 млн чоловік.

Рівень зареєстрованого безробіття (частка британців, які отримують допомогу по безробіттю і при цьому активно шукаючих нове робоче місце) в грудні залишився на рівні 4,8%, як і очікувалося.

Зростання заробітної плати (з урахуванням премій) сповільнився у вересні-листопаді до 1,5% в річному вираженні з 1,8%, тоді як аналітики прогнозували зниження темпів до 1,6%.

За оцінками Європейської комісії, ВВП Великобританії знизився в 2012 році на 0,3% і повернеться до зростання в 0,9% в 2013 році, а безробіття, зменшилася в минулому році до 7,9% з 8% в 2011 році, в поточному році повернеться до колишнього рівня.

Згідно з прогнозом Міжнародного валютного фонду, економіка Великобританії скоротиться в 2012 році на 0,4%, в 2013 році буде спостерігатися підйом на 1,1%.

Джерело: UBR