...
Реєструйся

Читайте в липневому номері журналу “ДОВІДНИК КАДРОВИКА”


Шановні колеги!

Одна з основних тем липневого номера журналу “ДОВІДНИК КАДРОВИКА” — атестація наукових працівників. Нормативним актом, яким регулюється ця процедура, є Положення про атестацію наукових працівників. Однак, на жаль, воно не містить зразків документів, які мають бути підготовані для проведення власне атестації, а тому кожна наукова установа розробляє їх відповідно до свого бачення.

Пропонуємо вашій увазі статтю “Атестація наукових працівників”, в якій автор, директор Науково-дослідного інституту соціально-трудових відносин Міністерства праці та соціальної політики України, дає алгоритм проведення атестації і супроводжує його зразками необхідних документів.

Звертаємо вашу увагу на зміни, внесені до статті 25 Закону України «Про відпустки». Тепер відпустка без збереження заробітної плати для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку матері, батьку дитини, бабі, діду чи іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною, або особі, яка усиновила чи взяла під опіку дитину та одному із прийомних батьків.

Крім того, наказом Держгірпромнагляду затверджено нові Правилa охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин. Вимоги Правил є обов’язковими для роботодавців, операторів ЕОМ, операторів комп’ютерного набору, операторів комп’ютерної верстки та працівників інших професій, які у своїй роботі застосовують ЕОМ з ВДТ і ПП.

На підприємстві, де експлуатуються вказані машини і обладнання, створюється служба охорони праці і розробляються відповідні інструкції. Особи, що не пройшли навчання, інструктаж та перевірку знань з охорони праці та пожежної безпеки до роботи не допускаються.

Повні версії згаданих вище нормативних актів опубліковано в 7-му номері журналу.

Знайомтеся з новою рубрикою «Набули чинності зміни», запроваджену на прохання передплатників, яка допоможе оперативно реагувати на зміни в законодавстві і, відповідно, убезпечить вас від помилок у роботі.

 

З повагою,

головний редактор Ярослава Паньків