Чи входить період відпустки для догляду за дитиною до виповнення їй шести років до страхового стажу?

Дата публікації: 13.02.2017

Працівниця стала до роботи після річної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку. Проте в цьому самому місяці в неї настав страховий випадок і вона подала на оплату листок непрацездатності (ЛН).

Ураховуючи, що страховий випадок настав на той час, коли вона вже не перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, ЛН підлягає оплаті, навіть якщо таким листком засвідчено не тільки період вагітності та пологів, а також період тимчасової непрацездатності, зокрема й період догляду за хворою дитиною.

У розрахунковому періоді, який становить 12 календарних місяців перебування в трудових відносинах (з першого до першого числа), за останнім основним місцем роботи працівниця не мала заробітку з поважних причин. Отже, визначати розмір середньоденного заробітку для встановлення розміру матеріального забезпечення слід, керуючись пунктом 29 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року № 1266...

Микола Постернак, експерт із питань соціального страхування

Розлогіше тему розкрито у статті Миколи Постернака «Визначення розміру допомоги по вагітності та пологах працівниці, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку» в журналі «Довідник кадровик» № 2, 2017