Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

5 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
KADRIstka007
Зображення користувача KADRIstka007.
13 жовтня, 2015 - 09:46
Доброго дня. Прийшов лист з рішенням суду з вимогою записати до трудової книжки нашого працівника  про те, що він (засудженій) не має права займати посади повязані з матеріальною відповідальність терміном 2 роки. Чи маємо права внести такий запису у трудову книжку? Заздалегідь дякую за відповідь.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
13 жовтня, 2015 - 10:47
Відповідно до ст. 32 Кримінально-виконавчого Кодексу України «власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган за місцем роботи засудженого зобов'язаний: не пізніше трьох днів після одержання копії вироку суду звільнити засудженого з посади, яку він займає, або від того виду професійної діяльності, права на яку він позбавлений, внести до трудової книжки засудженого запис про те, на якій підставі, на який строк і які посади він позбавлений права обіймати або яким видом професійної діяльності він позбавлений права займатися, та повідомити кримінально-виконавчу інспекцію про виконання вимог вироку; за вимогою кримінально-виконавчої інспекції надавати їй документи, пов'язані з виконанням покарання».
KADRIstka007
Зображення користувача KADRIstka007.
13 жовтня, 2015 - 11:32
На данний час людина не займає посаду з матеріальною відповідальністю, отже я так розумію, що мі можемо його не звільнювати, але запис  внести до трудової книжки засудженого  про те, на якій підставі, на який строк і які посади він позбавлений права обіймати ми все ж таки повинні? Якщо так, то що вписувати в підставу у трудовій? Рішення суду чи наш внутнішній наказ робити?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
13 жовтня, 2015 - 11:53
Наказом по підприємству звільняти потрібно тільки з посади право на яку він позбавлений. Запис про позбавлення працівника  виду дільності, з якої дати і на який строк вноситься до трудової книжки на підставі вироку суду. 
KADRIstka007
Зображення користувача KADRIstka007.
13 жовтня, 2015 - 12:04
Дуже вдячна за вашу відповідь.