Діти з багатодітних сімей зможуть вступити до ВНЗ поза конкурсом


За повідомленням портала "ДЕЛО", Уряд на засіданні 7 вересня підтримав законопроект «Про внесення зміни до статті 19 Закону України «Про охорону дитинства». Він гарантує дітям із багатодітних сімей, у складі яких є п’ятеро і більше дітей, а також особам віком від 18 до 23 років із таких сімей зарахування поза конкурсом на навчання до вищих навчальних закладів державної та комунальної форми власності усіх рівнів акредитації. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Необхідність розгляду цього проекту обумовлена тим, що згідно з чинним законодавством, діти з багатодітних сімей звільняються від плати за навчання у вищих навчальних закладах за умови, що певний освітньо-кваліфікаційний рівень вони здобувають вперше. Фактично виконання цієї норми вимагає переведення всіх дітей зазначеної категорії, які навчаються на контрактній основі, на навчання за державним замовленням. Однак реальний механізм реалізації цієї норми відсутній, оскільки обсяг державного замовлення ВНЗ щорічно припадає лише на перший курс кожного кваліфікаційного рівня. Тому станом на сьогодні фактично не існує можливості перевести студентів з багатодітних сімей на навчання за державним замовленням на старших курсах. Неможливо прорахувати, яка кількість таких осіб вступить на навчання за контрактом на перший курс і зажадає переведення на держбюджет.

Таким чином, прийняття цього законопроекту має велике значення для посилення соціального захисту дітей цієї категорії та забезпечує реальний механізм їх безкоштовного навчання.

Основи кадрової справи: максимально просто
Авторський курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень