Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

6 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
redaktor
28 лютого, 2011 - 09:46
Пользователь оксана отправил сообщение, используя форму контактов http://www.kadrovik.ua/contact. Подано заяву на звільнення 21 лютого, а в заяві написано "звільнити з 04 березня". Але два тижні "відробляння" закінчуються 07 березня, а це вихідний. Коли повинні видати трудову та зробити остаточній розрахунок: 04 або 09 березня? Заздалегідь вдячна.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
28 лютого, 2011 - 10:52
У такому випадку працівника можна звільнити 04 березня, але не за власним бажанням (ст. 38 КЗпП), а за угодою сторін (п.1. ст. 36 КЗпП). Якщо ж все таки звільняти працівника за власним бажанням, то останній день двотижневого попередження роботодавця про бажання працівника звільнитися припадає на вихідний, тому звільняти необхідно у перший робочий день після вихідних, тобто 09 березня, який і буде останнім робочим днем працівника, а отже і днем видачі трудової книжки і остаточного розрахунку з ним.
Ольга Харечко
Зображення користувача Ольга Харечко.
Головний редактор журналу «Довідник кадровика»/«Справочник кадровика», голова ВАК, експерт порталу «КАДРОВИК-онлайн»
28 лютого, 2011 - 10:57
Строки, передбачені КЗпП обчислюються відповідно до ст. 241-1 цього Кодексу. Строки виникнення і припинення трудових прав та обов'язків обчислюються роками, місяцями, тижнями і днями. Строк, обчислюваний роками, закінчується у відповідні місяць і число останнього року строку. Строк, обчислюваний місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця строку. Якщо кінець строку, обчислюваного місяцями, припадає на такий місяць, що відповідного числа не має, то строк закінчується в останній день цього місяця. Строк, обчислюваний тижнями, закінчується у відповідний день тижня. Коли строки визначаються днями, то їх обчислюють з дня, наступного після того дня, з якого починається строк. Якщо останній день строку припадає на святковий, вихідний або неробочий день, то днем закінчення строку вважається найближчий робочий день. Якщо заяву про звільнення подано працівником у понеділок , 21 лютого 2011 року, то строк обчислюється з вівторка, 22 лютого. В силу ст. 38 КЗпП, що зобов'язує працівника попередити власника про звільнення за два тижні, останнім днем роботи буде понеділок, 7 березня 2011 року (якщо це робочий день); або 9 березня (якщо 7 березня на підприємстві визнано вихідним днем). Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу (ст. 48 КЗпП). У разі звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу він зобов'язаний також у день звільнення видати йому копію наказу про звільнення з роботи. В інших випадках звільнення копія наказу видається на вимогу працівника. При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення (ст. 116 КЗпП). Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. Згідно з п. 2.26 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. N 58 днем звільнення вважається останній день роботи.
bazhenaa
4 жовтня, 2012 - 10:16
А если случайно уволили в воскресенье? и приказ того же дня, менять запись и приказ или оставить так?
kat-kroha_65656
14 вересня, 2016 - 11:54
Якщо працівник пішов у відпустку, після відпустки написав заяву на звільнення, стати до роботи йому припадає на його вихідний день (посеред тижня), тому що він працює позмінно,  яким числом звільнити працівника? Чи можна у його вихідний день чи у перший робочий після виходу на роботу? Щиро дякую!
Наталія Федорова
Зображення користувача Наталія Федорова.
Головний експерт Єдиної електронної системи "КАДРОВИК-онлайн"
10 жовтня, 2016 - 11:18
Чинне законодавство України про працю не містить норм, що забороняють укладати трудовий договір у вихідні дні за умови, що зазначені дні на підприємстві є робочими відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку та колективного договору (додатками до яких зазвичай є графіки роботи, змінності). Не заборонено законом і звільняти працівників у їхній вихідний день (за наявності визначених законом підстав для звільнення). Заперечуючи це твердження, на практиці часто посилаються на п. 2.27 Інструкції № 58, згідно з яким днем звільнення вважається останній день роботи. Зазначену норму слід розуміти так, що в день звільнення працівник ще перебуває у трудових відносинах із підприємством. У будь-якому разі порядок звільнення зазначеною інструкцією не регулюється — він урегульований законами, норми яких прямо вказують на можливість звільнення у день, коли працівник не працював. Для випадку звільнення у день, коли працівник не працював, у КЗпП передбачено навіть спеціальну норму щодо порядку проведення розрахунків із працівником, якого звільняють. Згідно зі ст. 116 КЗпП, якщо працівник у день звільнення не працював, то належні йому при звільненні суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Можливість звільнення останнім днем відпустки, тобто в день, коли працівник не працював, прямо передбачено і в ст. 3 Закону України від 15.11.96 р. №504/96-ВР «Про відпустки». Для випадків звільнення у вихідний або неробочий день зауважимо, що при цьому слід дотримуватися всіх організаційно-правових гарантій, зокрема й щодо видачі в день звільнення трудової книжки та копії наказу про звільнення. Отже, працівника можна звільнити у вихідний день згідно з його графіком роботи. Якщо у Вас виникають сумніви щодо правильності прийнятого рішення, звертайтесь до експертів системи "КАДРОВИК-онлайн"  задопомогою сервісу "ОНЛАЙН-ЗВ'ЯЗОК"http://online.kadrovik.ua. Щоб отримати доступ, будь ласка, зателефонуйте (044) 507-2226 (27)