2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
redaktor
9 серпня, 2011 - 16:16
Пользователь nv-internft отправил сообщение, используя форму контактов http://kadrovik.ua/contact. Іванову О.О. прийняли медичною сестрою на час відпустки основного працівника Гришко Н.В. по догляду за дитиною до 3-річного віку. Але Іванова О.О. також пішла у відпустку по догляду, термін якої спливає 11.11.2011. Гришко Н.В. звільнилась 04.07.2011. Чи можна тепер вважати Іванову О.О. основним працівником? Чи потрібен наказ?
yaroslavapankiv
головний редактор журналу «Довідник кадровика», керівник ВГО "ВАК"
15 серпня, 2011 - 10:19
Вважати так не можна. Вона не стає автоматично постійною працівницею. На це місце з дня, наступного після закінчення строкового договору, можна взяти іншого працівника. Але не треба забувати, що Іванову захищає стаття 184 КЗпП і після виповнення дитині трьох років треба буде її працевлаштувати.