...
Реєструйся

В Україні долатимуть дефіцит лікарів


За словами ректора Національного медичного університету імені О. Богомольця Віталія Москаленка, в Україні не вистачає 22% лікарів або 46 тис. осіб, повідомляє ubr.ua.

Загалом, за його словами, станом на 1 січня 2011 року, кількість штатних одиниць у системі охорони здоров’я становила 243,97 тис. осіб. При цьому, зайняті з них були 197,1 одиниць, або 78% від загальної кількості. При цьому 24% працюючих лікарів — люди пенсійного віку.

В. Москаленко підкреслив, що 10 років тому цей показник становив 20%, а за часів СРСР — 15%. Таким чином, ситуація складається загрозлива, враховуючи кадрову еміграцію серед лікарів.

До того ж, повідомив він, щорічно ВНЗ Україні випускають 11 тис. лікарів, тому покрити дефіцит за їх рахунок досить проблематично.

Разом з тим, за словами В. Москаленко, розроблені шляхи подолання цієї проблеми. Зокрема, передбачається зменшити кількість ліжко-місць, збільшити навантаження на первинну допомогу. Крім того, передбачається укладання договорів з місцевими органами влади на навчання медиків за контрактом. Також передбачається, що найбільш успішні учні меучіліщ проходитимуть підготовку у вузах з прискореного курсу.

Таким чином, завдяки цим заходам, передбачається збільшити кількість випускників в найближчі роки в два рази, зазначив В. Москаленко.