...
Реєструйся

Депутати вирішили встановити пеню за невиплату зарплати і стипендії


Засідання ВР проходило на вул. Банковій. Таке рішення прийняла більшість – 244 нардепа від ПР і Компартії. Регламент Ради дозволяє приймати таке рішення і проводити пленарне засідання поза стінами будівлі парламенту на вул. Грушевського, 5. В той же час народні депутати від фракцій Батьківщини, УДАРу та Свободи відкрили альтернативне засідання у ВР.

Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 2547 щодо встановлення пені у разі невиплати заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати або її затримки.

Депутати П. Симоненко та П. Цибенко запропонували встановити пеню за невиплату або затримку виплати зарплати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати, у розмірі 0,5% від неотриманої суми заборгованості за кожен день затримки виплати.

Крім того, у зв’язку із запропонованими змінами особа буде звільнятися від кримінальної відповідальності за ч.2 ст. 175 КК (невиплата зарплати, стипендії, пенсії тощо), тільки якщо здійснить виплату ще й пені.

Нагадаємо, раніше депутат-регіонал Антон Яценко запропонував ввести виплату недержавними підприємствами пені працівникам у розмірі 1% від простроченої суми зарплати за кожен день затримки. А нардеп Віталій Немилостивий хоче ввести кримінальну відповідальність за невиплату зарплати, стипендії, пенсії, ін.