Держгірпромнагляд роз’яснив, який нещасний випадок на особистому транспорті буде вважатися виробничим


Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки в листі від 31.01.2012 р. № 716/0/3-1-6/12 роз’яснила деякі вимоги Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві.

Одним з питань, на які надав відповідь Держгірпромнагляд, було питання про те, чи буде вважатися не пов’язаним з виробництвом нещасний випадок, що стався під час проїзду на роботу чи з роботи на особистому транспорті, що використовується в службових інтересах, або, навпаки, це як раз нещасний випадок на виробництві?

Згідно з пунктом 15 Порядку, випадок вважається пов’язаним з виробництвом, якщо проїзд на роботу або з роботи здійснювався на:

– транспорті, що належить підприємству;

– іншому транспорті, наданому роботодавцем "відповідно до укладеного договору";

– на особистому транспорті, що використовується в інтересах підприємства з дозволу або за письмовим дорученням роботодавця або безпосереднього керівника робіт.

Таким чином, якщо мала місце згода або письмове доручення роботодавця або керівника робіт на використання особистого транспорту в службових інтересах, то нещасний випадок при використанні такого транспорту буде підпадати під дію зазначеного вище Порядку та вважатися виробничим нещасним випадком.