Реєструйся

Держслужбовцям заборонили нецензурну лайку


Правила поведінки держслужбовця поповнилися культурою спілкування.

Національне агентство з питань державної служби наказом від 28.09.2012 р. № 194 внесла зміни до Загальні правила поведінки державного службовця, затверджені наказом Головного управління державної служби України від 04.08. 2010 р. № 214.

Зокрема, перелік обов’язків держслужбовця поповнився новою нормою, яка передбачає дотримання загальновизнаних етичних норм поведінки, культури спілкування (уникання нецензурної лексики, недопущення використання підвищеної інтонації в спілкуванні).

Крім того, документ повідомляє про те, що повинен робити держслужбовець при виявленні неправомірної вигоди або дарунку (пожертви).

Також передбачається, що в разі отримання для виконання рішення або доручень, які суперечать законодавству України або становлять загрозу охоронюваними законом правам, свободам чи інтересам окремих громадян, юридичних осіб, держави чи громадським інтересам, державний службовець зобов’язаний негайно в письмовій формі повідомити про це керівнику органу державної влади, в якому він працює.

Наказом передбачається відповідальність за порушення правил етичної поведінки у відповідності зі ст. 18 Закону «Про правила етичної поведінки».

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.