...
Реєструйся

ЄДИНИЙ ПОДАТОК — ВИХОДЯЧИ З “МІНІМАЛКИ”


Встановити диференційовану ставку єдиного податку, максимальний розмір якого наразі становить
200 грн./місяць, з ув’язкою до мінімальної заробітної плати, а також обмежити його застосування залежно від виду діяльності пропонує група народних депутатів України.

Відповідний законопроект «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» (№4112) в оновленій редакції зареєстрували днями в парламенті депутати фракції БЮТ Сергій Соболєв, Наталя Королевська, Андрій Сенченко, Сергій Веліжанський.

Проект закону пропонує визначати ставку єдиного податку, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Ставку єдиного податку для фізичних осіб-підприємців пропонується встановлювати щомісяця на рівні 4—20% мінімальної зарплати при виторзі за попередній календарний рік до 500 мінімальних заробітних плат, при виторзі 500—1500 мінімальних зарплат — 20—74%.

Для юридичних осіб — платників єдиного податку — ставку пропонується встановлювати в розмірі 3% суми виторгу від реалізації у разі сплати податку на додану вартість (ПДВ) відповідно до Закону «Про ПДВ» і 5% — у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.