Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

5 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Cafone
13 серпня, 2013 - 17:54
Доброго дня шановні колеги. У мене наступне питання: на підприємстві була перевірки інспекції по труду, та винесено припис: "встановити посадові оклади з додержанням диференціації, чим усунути порушення вимог ст. 96,97 КЗпП ст 5, 11, 14 ЗУ "Про оплату праці". В акті перевірки зазначено, що на підприємстві встановлені посадові оклади нижче чим передбачено Генеральною та Регіональною Угодою (Донецької області), а саме регіональною угодою встановлено, що тарифна ставка робочого першого розряду повинна встановлюватися в розмірі не нижче, чим 120 % мінімальної заробітної плати, з урахування регіонального коефіцієнту 1,15. Далі інспектор зазначає, що встановлення посадових окладів повинно проводитись з урахуванням міжкваліфікаційних коефіцієнтів, а саме до посадового окладу працівника першого розряду потрібно використовувати ще і коефіцієнт третього розряду - 1,35 (встановлений регіональною угодою), бо посада кухаря за довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 65) встановлено розряд з 3 по 6. У мене питання, чи є положення генеральної та регіональної угод обовязковими для нашого підприємства так як ми не є строною цих угод (ми не підписували угоду, не приєднувалися до неї тощо), у відповінності до ст. 9 ЗУ про колективні договори і угоди, чи все ж положення щодо оплати праці є обовязковими для всіх? Дякую.
Вікторія Ліпчанська
Зображення користувача Вікторія Ліпчанська.
Президент Всеукраїнської асоціації кадровиків. Посада: Шеф-редактор кадрового напряму ВД "МЕДІА-ПРО"
14 серпня, 2013 - 17:35
Відповідно до статті 3 Закону України "Про колективні договори і угоди" сторонами генеральної угоди виступають: професійні спілки, які об'єдналися для ведення колективних переговорів і укладення генеральної угоди; власники або уповноважені ними органи, які об'єдналися для ведення колективних переговорів і укладення генеральної угоди, на підприємствах яких зайнято більшість найманих працівників держави. Таким чином, власники підприємств і первинні профспілкові організації не є безпосередніми учасниками колективних переговорів щодо укладення угоди на державному рівні (Генеральної угоди). Інтереси власників підприємств, установ, організацій всіх форм власності представляють відповідні об'єднання організацій роботодавців з всеукраїнським статусом в особі уповноважених ними органів. Представництво і здійснення захисту прав членів первинних профспілок на державному рівні договірного регулювання трудових і соціально-економічних відносин здійснюють відповідні профспілки, які мають статус всеукраїнських профспілок, в особі уповноважених ними органів. Отже, якщо представники сторін (через уповноважених осіб), які представляють інтереси підприємства, брали участь у підписанні Генеральної угоди (або згодом приєдналися до цієї угоди), то її норми є обов'язковими під час укладення колективного договору. Дивіться Лист Міністерства праці та соціальної політики від 04.07.2008 р. N 435/13/84-08 "Про поширення норм Генеральної угоди"
Cafone
15 серпня, 2013 - 12:33
Це все ясно. Лист теж вже дивився. Проблема вот у чому: У відповідності до Регіональної угоди Донецької області, її положення розповсюджуються на всі прідприємтсва, установи, організації які знаходяться та провадать свою діяльність на теріторії Донецької області, безпосередньо або шляхом внесення її положень до колективних договорів підприємств. А отже питання, де юре, начебто не повинні виконувати а де факто зобовязують. Інспектори з питань праці на цьому й "грають".  
Вікторія Ліпчанська
Зображення користувача Вікторія Ліпчанська.
Президент Всеукраїнської асоціації кадровиків. Посада: Шеф-редактор кадрового напряму ВД "МЕДІА-ПРО"
15 серпня, 2013 - 14:41
Не знаючи подробиць, важко розібратися у ситуації, але якщо Ви не згодні з рішенням інстектора, на його акт, припис, протокол можно подати заперечення начальнику інспекції з питань праці та/або оскаржити  їх в судовому порядку. Крім цього, виклавши всі обставини, можно звернутися до Міністерства праці за роз"ясненням ситуації.
Cafone
15 серпня, 2013 - 14:57
Так вже й зробили. Але нажаль судова практика з цього питання не на нашому боці. Спасибі за допомогу.