...
Реєструйся

Для отримання пенсії за вислугу років не потрібно звільнятися — законопроект


Проектом №  11253 С.Міщенко пропонує заборонити звільняти медичних, педагогічних та соціальних працівників, які отримали пенсії за вислугу років. Відповідне положення про те, що пенсії за вислугу років призначаються, коли особа залишає роботу, що дає право на цю пенсію, виключається з тексту ст. 7 Закону «Про пенсійне забезпечення».

Автор зазначає в пояснювальній записці, що враховуючи складність і завантаженість роботою педагогічних, медичних і соціальних працівників було б доречно встановити належні умови для їх соціального та пенсійного забезпечення. Пенсії для таких працівників призначаються в розмірах, встановлених для загального стажу роботи, і нараховуються відповідно до заробітку, одержаного перед припиненням роботи, що дає право на пенсію за вислугу років. Тобто для отримання пільгової пенсії треба звільнитися із займаної посади або працювати без отримання пенсії.

Крім того, згідно з проектом — пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян. Уточнення щодо того, що такі пенсії стосуються тих, хто зайнятий на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком, автор пропонує виключити.