Реєструйся

Для отримання землі під фермерське господарство запропоновано подавати виписку з трудової книжки або диплом


Кабмін вирішив скасувати корупціогенні норми Закону «Про фермерське господарство» та Земельного Кодексу в частині підтвердження досвіду роботи в сільському господарстві, що створює умови для здійснення районними або міськими держадміністраціями, або органами місцевого самоврядування корупційних правопорушень.

Згідно зі ст. 7 Закону «Про фермерське господарство» та ст. 118 ЗК, для отримання (придбання) у власність або в оренду земельної ділянки із земель державної або комунальної власності з метою ведення фермерського господарства громадяни звертаються до відповідної держадміністрації або місцевої ради із заявою, до якої додаються документи, що підтверджують досвід роботи в с/г або наявність освіти, отриманої в аграрному навчальному закладі. Перелік документів, що підтверджують такий досвід, визначається Кабміном.

На думку Мінагрополітики, перелік документів, що підтверджують відповідну профпридатність, повинен визначатися не центральним органом виконавчої влади у сфері аграрної політики, а безпосередньо в законі.

Проектом № 11381 пропонується виключити з тексту Закону вимогу про визначення відповідного переліку документів Кабміном. Крім того, встановлюється, що до заяви з проханням про видачу земельної ділянки подається виписка з трудової книжки із записами, які підтверджують стаж роботи в сільському господарстві не менше 3 років, або копія документа про освіту відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня за спеціальностями з підготовки фахівців для с/г галузі знань «Сільське господарство та лісництво».

Також, зазначено у пояснювальній записці, потребує законодавчого уточнення питання критеріїв для підтвердження наявності освіти, достатнього для створення фермерського господарства, з урахуванням навчально-професійних програм та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців для сільського господарства.