...
Реєструйся

Українці і молдавани отримують найнижчі зарплати в Європі


Найменші зарплати в Європі за підсумками минулого року з перерахунком за офіційним курсом валют отримували жителі Молдови (271 дол. / міс.) та України (332 дол. / міс.). Найвищі оклади виявилися у швейцарців (7110 дол. / міс.), данців (6628 дол. / міс.) і норвежців (6429 дол. / міс.). Про це пишуть Коментарии.

За рівнем зарплат в перерахунку на купівельну спроможність Україна посіла третє місце з кінця, випередивши Молдову і Албанію. При цьому, згідно з офіційною статистикою, ситуація з безробіттям в Україні, за європейськими мірками, виглядає набагато краще, ніж ситуація із зарплатами.

Рівень безробіття, визначений за методологією Міжнародної організації праці, склав 7,9%. Якщо ранжувати країни від нижчого до вищого рівня безробіття, то Україна за цим показником ділить 18-19-те місця з Кіпром.

Найнижчий рівень безробіття — лише 0,6% — зафіксований офіційною статистикою Білорусі, найвищий — в колишніх югославських республіках: Македонії (31,4%), Боснії і Герцеговині (27,6%) та Сербії (23%).

Тим не менше, за такого величезного надлишку робочої сили люди заробляють там більше, ніж в Україні (і з урахуванням показника купівельної спроможності, і без урахування).