...
Реєструйся

Договір про стажування студента буде підставою для запису у трудову книжку


Мінсоцполітики розробило проект наказу, яким визначено порядок внесення роботодавцями в трудову книжку запису про період проходження стажування студентів.

Мінсоцполітики в листі від 26.02.2013 р. № 279/021/106-13 повідомило, що з метою створення умов для отримання студентами вузів та учнями професійно-технічних навчальних закладів у вільний від навчання час досвіду практичної роботи за обраною спеціальністю та сприяння їх працевлаштуванню після завершення навчання статтею 29 Закону «Про зайнятість населення» їм надана можливість проходити стажування за професією (спеціальністю), за якою отримується освіту, на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання. Положеннями зазначеної статті передбачено, що запис про проходження стажування роботодавець вносить до трудової книжки.

Порядок укладення договору про стажування студентів вищих і учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в установах і організаціях затверджений постановою Кабміну від 16.01.2013 р. № 20.

Мінсоцполітики зазначає, що на виконання п. 6 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону «Про зайнятість населення» розроблено проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення їх у відповідність із Законом України« Про зайнятість населення». Законопроектом, зокрема, передбачається внесення змін до ст. 48 КЗпП щодо порядку ведення трудової книжки для студентів вищих і учнів професійно-технічних навчальних закладів, які проходять стажування на підприємствах, в установах, організаціях.

Також розроблено проект наказу «Про внесення змін до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників», яким визначено порядок внесення роботодавцями в трудову книжку запису про період проходження стажування студентів вузів і учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в установах, організаціях. Підставою для таких записів будуть укладені договори про стажування.