ДПАУ: виплати за листками непрацездатності обкладаються ПДФО


Як випливає з листа ДПАУ від 18.03.2011 року № 5453/6/17-0715, виплати за листками непрацездатності (оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовій непрацездатності) з метою обкладення податком на доходи фізичніх осіб (ПДФО) прирівнюються до заробітної плати. Такі суми включаються до складу місячного оподатковуваного доходу платника податку і оподатковуються відповідно до п. 164.6 Податкового кодексу (ПК).

Такий висновок зроблено на підставі п. 169.4.1 ПК, згідно з яким у випадках, якщо платник податку отримує доходи від заробітної плати за період її збереження відповідно до законодавства, то такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування. Періодами отримання доходів від заробітної плати за період її збереження названі, зокрема, час відпустки і перебування платника податків на лікарняному. Крім того, п. 165.1.1 ПК встановлено, що виплати, пов’язані з тимчасовою втратою працездатності, включаються до складу місячного оподатковуваного доходу платника податку.

Що стосується, порядку обкладення ПДФО цих виплат, то оскільки вони прирівнюються до зарплати, то вони оподатковуються за правилами п. 164.6 ПК. Відповідно до зазначеної норми при нарахуванні доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована зарплата, зменшена на суму єдиного соціального внеску, а у випадках, передбачених законом, — обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

 

Основи кадрової справи: максимально просто
Авторський курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень