Реєструйся

ДПС знизить ставку на доходи фізосіб до 10%


У підсумковій версії фіскальної реформи Державна податкова служба (ДПС) запропонувала ліберальний підхід до оподаткування фізичних осіб — мінімальна ставка в 10% стягуватиметься з щомісячного доходу до 21,5 тис. грн.

Нині найвища ставка в 17% застосовується до доходів понад 10 тис. грн. До менших доходів — 15%. Раніше передбачалося, що ставка в 10% застосовуватиметься тільки до доходів до 1,5 тис. грн. До доходу між 20 і 30 мінімальними зарплатами (21,5 — 32 тис. грн) застосовуватиметься ставка 15%, а до вищих — 20%.

Така лібералізація не знизить доходи місцевих бюджетів, оскільки відбудеться легалізація зарплат і скорочення вдвічі тіньового ринку, описала позицію податківців керівник групи експертів Спілки податкових консультантів Людмила Рубаненко.

“Для платників це добре. Практично всі увійдуть в категорію зарплат з оподаткуванням в 10%. А місцеві бюджети все одно дотуються з держбюджету, тому особливих втрат не буде”, — підтримує її голова комісії з питань економічної політики Українського союзу промисловців і підприємців Юлія Дроговоз.

За матеріалами www.facenews.ua