Реєструйся

Фірми пропонують працювати безкоштовно


Безоплатний досвід. Ви нам роботу – ми вам – знання.

Компанії пропонують попрацювати у них без зарплати. Таке собі стажування. На такі пропозиції часто пристають вчорашні студенти, в яких зовсім немає досвіду. А роботодавцям одразу потрібні фахівці, у яких за плечима багаторічний стаж. Утім юристи попереджають: це незаконно. І радять завжди оформляти трудові договори.

Прагнете набратися досвіду? Можете піти працювати. Безкоштовно. Таких альтруїстів наперебій нині кличуть до себе фірми, компанії та заводи. Називають це стажуванням. Натомість обіцяють навчити усьому, що самі знають.  Ірина – студентка. Кілька разів влаштовувалася на таку практику. Дівчина плекала надію, що її  залишать у штаті.  Не судилося. Хоча часто трудилася на рівні із працівниками, грошей їй навіть не пропонували.

Ірина Гукало, студентка : “Я практикувалась неодноразово. Щоб знайти роботу, потрібно мати досвід вже як мінімум рік або й два. І тому я в же з 1 курсу практикувалася“.

Утім юристи таких працедавців називають шахраями. І пропонують їх боляче бити по руках.  Бо за законодавством, приймати на роботу і не платити грошей заборонено. Тож  обов’язково укладайте угоду. А ще можете вимагати запису до трудової книжки.

Ростислав Кравець, юрист :Укладається відповідна письмова угода, у якій зазначаються саме  умови оплати праці. Однак як ми всі розуміємо, вона не може бути нижчою від мінімальної зарплати, яка встановлена чинним законодавством.

А ось Наталя – ейч-ар директор однієї з компаній. За її словами, якщо у претендента на посаду горять очі і він прагне звернути гори, потрібно брати, навіть без досвіду. Такі співробітники можуть стати справжнім надбанням і будуть лояльні до роботодавця за перший штамп у трудовій.

Наталя Юхименко, HR-директор: “Таким образом решается условно говоря 2 задачи. Мы получили человека, который выполняет рабочие задачи. Но в связи со своим начальным уровнем на большую зарплату не претендует.  Но потом поднимется зарплата по мере того, как человек показывает результате по мере производства.

Тим часом юристи додають: на роботу можна прийняти претендента без досвіду  і за угодою. Та не вводити його у штат. Щоправда, потрібно неодмінно прописати, скільки годин у день і які саме обов’язки маєте виконувати. Інакше, працедавці запряжуть вас в ярмо – трудитиметеся зранку до ночі.

Джерело: UBR.