Шахтарям-пенсіонерам дозволять замість безкоштовного вугілля отримувати компенсацію вартості комунальних послуг


За підсумками обговорення Комітет ухвалив рішення рекомендувати парламенту прийняти законопроект у першому читанні за основу.

Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект № 2158 про внесення змін до Гірничого закону щодо розширення кола осіб, які мають право на компенсацію замість безоплатного отримання вугілля на побутові потреби.

Як зазначалося в ході обговорення, законопроект розроблено з метою уточнення видів опалення, при користуванні яких працівники гірничих підприємств і гірничих підприємств, що ліквідуються або консервуються, пенсіонери, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вугледобувних підприємствах, інваліди та члени сімей працівників, які загинули (померли) на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, – будуть мати право на компенсацію за рахунок субвенцій з держбюджету місцевим бюджетам вартості комунальних послуг замість безоплатного отримання вугілля на побутові потреби.

Зокрема, пропонується встановити, що зазначені особи, які мають право на безоплатне отримання вугілля, але проживають у багатоквартирних будинках, що мають централізоване або автономне опалення; квартирах, що мають системи індивідуального опалення; індивідуальних (садибних житлових будинках, що мають системи автономного опалення, які не дозволяють використовувати в якості палива вугілля), будуть отримувати компенсацію за оплату електроенергії, газу і централізованого та автономного опалення житла.

Отже, Комітет рекомендує прийняти саме законопроект № 2158. У той же час, положення альтернативного законопроекту № 2158-1 мають бути враховані в ході підготовки документа до другого читання.

За інформацією прес-служби ВР.

Основи кадрової справи: максимально просто
Авторський курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень