...
Реєструйся

ФСС з ТВП роз’яснив, як оформити взаємозалік за штрафами й заборгованістю Фонда


У листі Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 11 березня 2011 № 01-16-466 йдеться про можливості використання сум штрафних санкцій, нарахованих страхувальнику за порушення, що мали місце в період до 1 січня 2011 року, в рахунок погашення заборгованості Фонду перед ним.


На думку Фонду взаємозалік цілком припустимий і не суперечить законодавству. Для проведення такого взаємозаліку страхувальник повинен надіслати до органу Фонду, де він обліковується, лист про неперерахування накладених фінсанкцій, а зменшення на цю суму заборгованості Фонду. Після отримання позитивної відповіді страхувальник може відобразити відповідні операції в своєму звіті.

При цьому Фонд звертає увагу на пункт 7 Перехідних положень Закону “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. Згідно з цією нормою стягнення заборгованості та штрафних санкцій за зобов’язаннями, які виникли до набрання чинності Законом, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється Фондом.